ניהול פרויקט צד כניהול פרויקט

כבר כמה ימים אני מנסה למצוא זמן שיתאים לכתוב את רשימת השאלות לראיונות. בדרך כלל במהלך השבוע אין לי את הנחת לעשות את זה בערב.

פתאום הבנתי שאני ממוקד בלמצוא לזה זמן, אבל אם אמצא ואסיים, השלב הבא של לראיין ייתקע, כי אצטרך לחפש מרואיינים. אצטרך לעצור הכל ולחפש, למרות שיכלתי לעשות את זה במהלך השבוע כי זה יכול להיעשות תוך כדי דברים אחרים ולא מצריך ישיבה ומחשבה.

ואז נזכרתי בעקרונות ניהול פרויקטים שלא חשבתי להשתמש בהם. אחד העקרונות החשובים הוא שלא יצא מצב שמישהו לא מקדם את הפרויקט בצורה כלשהיא. "נתקע בלי משימה".

אם תתכנן את הפרוייקט נכון מראש, פעולות נוספות שיקרו במקביל יגרמו לכך שתמיד כולם יקדמו את הפרוייקט ולא יהיו חורים בלו"ז. פשוט צריך לתכנן.

במקרה שלי מדובר ב2 דברים:

  1. המשימה הבאה תלויה באנשים אחרים (המרואיינים), לכן יש לי פחות גמישות בזמנים שלה. אם אסיים את הנוכחית והמרואיינים לא יהיו פנויים, נתקעתי.
  2. ייעול תהליך. גם אם המשימה הבאה לא הייתה תלויה באחרים, עדיין אפשר לגרום לפרויקט להתקדם יותר מהר אם נוכל לעשות כמה משימות במקביל שלא יפגעו אחת בשנייה.

אז יש עקרונות ניהוליים שאפשר לאמץ לפרויקט צד. הוא בתכלס פרויקט לכל דבר. אשתדל לחשוב על עקרונות נוספים כאלה במהלך העבודה וכמובן לשתף כאן.

אגב, פתאום הבנתי שאני כאן גם בתהליך לימוד איך עושים פרויקט צד בצורה טובה, לא רק איך בונים מוצר. תהליך בניית מוצר דיי מוכר לי, פרויקט צד אף פעם לא באמת עשיתי והכל חדש.

אם אצליח להחזיק לאורך זמן, הבלוג הזה יהיה תיעוד של שני דברים: איך בניתי מוצר ואיך ניהלתי פרויקט צד. בתקווה שבצורה שאפשר לקבל ממנה הרבה ערך.