גלגול רעיון

יום עבר מאז שהרעיון עלה במוחי וכתבתי את הפוסט הקודם במחי יד. מאז הספקתי לשתף כמה חברים ולהוריד עוד אפליקציות דומות.

כמה חברים חכמים (היי תומר ועוז) אמרו לי שללמוד דקדוק זה בכלל דרך קריאה ושמיעה. ״תקרא כמה ספרי פרוזה טובים באנגלית והכל יהיה טוב. לא צריך ללמוד חוקים אלא להטמיע את העקרונות בתת מודע״.

נשמע לי מאד נכון, אבל מתאים לאנשים עם משמעת עצמית גבוהה. הרי ההנאה שבקריאה נפגעת בגלל אוצר מילים קטן ומורידה מוטיבציה לקרוא. אז צריך למרות הקושי לקרוא בשפה זרה, להמשיך עד סיום הספר.

האם רלוונטי ללמוד חוקים?

אבל עולה שאלה: האם הפתרון של חתיכות מידע מועיל בכלל, או שבלימוד שפה אין כמעט רלוונטיות ללימוד חוקים?

תוך כדי כתיבה התייעצתי עם ידידה (היי אלישבע) שהציעה שילוב. זה אולי נכון שללמוד חוקים בלבד לא מועיל לקניית שפה, אבל אפשר את הביסים של המידע לחלק בין חוקים לבין הביצוע שלהם בפועל על משפטים. לא מאד שונה מהצורה שלומדים בבית הספר, אבל אפשר להתאים את זה ללימוד דיגיטלי.

לקרוא מה שמעניין אותך

רעיון נוסף שהעלתה היה להתאים את התוכן לתחום העניין של המשתמש, ככה שתהיה לו גם סקרנות בקריאה. המשפטים שיופיעו לו כדוגמאות יובאו מתוך התחום שלו ככה שירגיש בבית.

זה נשמע לי רעיון מגניב עם סיוג אחד: יכול להיות שזה מוקדם להתעסק עם זה. המטרה היא לבנות מוצר מאד בסיסי שיתן ערך ראשוני למשתמש. כל פיצ׳ר שמצריך מאמץ נוסף, יגרום ליציאה מאוחרת לשוק וכתוצאה מכך בדיקה מאוחרת על משתמשים. גם המידע הנוסף שהמשתמש צריך לעכל בעקבות הפיצ׳ר יגרום לעומס ויפריע בבדיקת הערך הבסיסי של המוצר. אז נשמור את הרעיון בצד. בטח יתאים בהמשך.

בכלל רעיונות לפתרונות עוד קצת מוקדמים, כי לא חקרתי את הבעיה ולא ביצעתי ראיונות ולא עשיתי מחקר שוק. אחרי כל זה אוכל להתבונן על הפתרונות מחדש ולבחון אם הם מתאימים או לא.

השוק מוצף!

חשש עיקרי שעולה כל הזמן הוא: האם הגיוני בכלל להכנס לשוק כל כך רווי שניסו בו כמעט את כל הפתרונות האפשריים?

תכתוב בחנות האפליקציות Learn English ותמצא אלפי מוצרים שמנסים לענות על הבעיה. למה שהמוצר שלך פתאום יעבוד?

ידידה נוספת שהתייעצתי איתה (היי רוני) אמרה שהפתרון שלי בא מזווית מעניינת: לא מורה בונה את המוצר אלא תלמיד. תלמיד שמכיר את הבעיות של דחיינות ועומס ועצלנות ומהזווית הזו מנסה למצוא פתרון. אולי נצליח לעלות על משהו שלא נוסה בעבר. לכו תדעו.

על מחשבות בעקבות התנסויות באפליקציות נוספות אכתוב בפוסט הבא. כנראה 🙂